Monday, December 20, 2010
Pahupidikool kukub kokku.
Selle raamatu tegelased on:Bebe,Benjamin,Dameon,Dana,Deedee,D.J,Jason,Jenny,Joe,John,Joy,Maurecia,Maurecia,Myron,Sharie
Thursday, December 16, 2010
jõulupidu.
Tuesday, December 14, 2010
Kokkuvõte viimase nädala ilmast.
Sunday, December 12, 2010
Hull monika
See kõik hakkas neljapäeval kui ma koolist koju läksin.Sellel päeval oli tuisk ja suur tuul.Aknad olid jääs ja me ei saanud aknast välja vaatata.Reedel me ei pidanud kooli minema ,sest vool oli ära ja bussid ei saanud tulla.Mu ema ei pidanud ka minema,sest ta ei saanud autoga sõita.Paljud autod jäid kinni ja meie lükkasime need välja.Me aitasime emaga vanaema maja esist puhtaks teha. Me käisime ühe kastiautoga piimal.Me olime autol kastis.Ta viis meid piimale ja tagasi koju.See oli päris lahe.Minuga olid kaasas ema,Ats ja Aivar.Meie maja eest lükkasid traktorid lund,sest autod ei saanud liikuda.me tegime õue onni ja olime seal peidus.See päev oli lahe!Pühapäeval me käisime linnas.Teepeal oli väga raske sõita,sest teed olid libedad.Me tegime pärast lumesõda sõpradega.Ma aitasin vanaema maja esist korda teha.Ma kelgutasin sõpradega.Ma olin vahepeal sõbra juures.Kui ma eile poes käisin nägin ma jänest.Ma hakkasin sõbraga hiilima.Käisime skatel seal olid pooled skate asjad lume all.Me lasime suurest skates alla.Ma tegin oma kaevasin oma maja esise puhtaks.
Sunday, December 5, 2010
Lumehelbeke väike.
hõljub talveööl.
Särab justkui päike,
naeratus on suul.
Päkapiku jäljed maas,
paar kommigi seal.
Järve peal paks kaas,
päkapikk ju seda teab.
Sunday, November 14, 2010
Vesi ja vee reostumine.
Sellepärast, et vesiroos on looduskaitse all . Vesiroosi ja vesikuppu pole mõtet noppida, sest nad närbuvad vaasis ruttu ära.
2.Mis hoiab veetaimi vees püsti?
Veetaimi hoiab vees püsti nende vartes olev õhk.
3.Mis juhtuks, kui kiire vooluga jões oleksid taimede veesisesed lehed sama laiad nagu vesiroosil?
Siis viiks vool lehed endaga kaasa.
4. Kirjelda jõgi-kõõluslehe lehti?
Kiire vooluga jões ja sügaval vees on ta lehed peenikesed nagu pael, aga aeglase vooluga jões on ta lehed laiad ja munakujulised.
1.Kui palju vett kulutab sinu pere iga päev?
Meie pere kulutab päevas vett umbes 300 liitrit
2.Mis juhtub veekoguga, kui sinna satub palju reovett?
Veekogu taimestik ja loomastik hävineb.
3.Talvel korraldatakse mõnede järvede jääl autode jäärajasõitu. Kuidas võib see veekogule ohtlik olla?
Autokütust võib sattuda jääle ja sealt edasi vette. Samuti häirib see kindlasti kalade elu.
4.Meie seaduste järgi ei tohi ehitisi rajada veekogule lähemale kui 100 meetrit. Miks?
Sellepärast,et mitte häirida lindude elu, kes elavad veekogu lähedal. Samuti sellepärast, et kaitsta ehitisi üleujutuste eest.
Wednesday, November 10, 2010
Wednesday, November 3, 2010
Vesiämblik

Mina

Tuesday, November 2, 2010
Haug

Sunday, October 31, 2010
vaheaeg
Mis sa tegid arvutis?ma olin facebookis.
Kas sa meisterdasid midagi?Ma ei meisterdanud.
Kas sa puhkasid välja?Jah ma puhkasin välja.
Monday, October 18, 2010
Sunday, October 17, 2010
Luuletus.
kelle nimeks on Regina.
Ta lemmikloom on koer,
kes talle sülle poeb.
Meie klassi poisid, plikad
teevad isetegevust.
Lemmikuteks on neil ikka
näidendite tegevus.
Monday, October 11, 2010
Kogunemine.
Sunday, October 10, 2010
Küsimused.
Siis kui õhutemperatuur öösel langeb ja veepiisad udus suuremaks kasvavad, siis langevad nad maha kastena.
2.Millal tekib hall?
Hall tekib siis kui õhutemperatuur langeb öösel alla nulli ja veepiisad jäätuvad.
3.Kuidas tekib vihm?
Kui veeaur tõuseb üles, siis ta paisub ja jahtub. Piisad muutuvad raskemaks ja sajavad alla.
4. Nimeta tahked sademed?
Tahked sademed on lumi, rahe ja härmatis.
5. Nimeta vedelad sademed?
Vedelad sademed on vihm, kaste ja udu.
6. Mille poolest on lumehelbed sarnased?
Kõikidel lumehelvestel on alati kuus kiirt.
7. Miks ei jäätu järved põhjani?
Sellepärast, et vesi mis on jääkatte all on ühtlase temperatuuriga.Jää hoiab vee temperatuuri ühtlase.
Wednesday, October 6, 2010
Lugu Torevantsist.

Monday, October 4, 2010
Politseikoer

Thursday, September 23, 2010
palju õnne sügis.

Monday, September 20, 2010
Kodune õhtu.
Sunday, September 12, 2010
Reisikiri.
Sunday, September 5, 2010
Prints ja kerjus.
Thursday, September 2, 2010
Kool.
klassijuhataja tund.Meie kokkadel aitab süüa teha vilistlane Rauno Salujärv.Meile tuli juurde ajalugu ja kirjandus.Homme on esimene tund ajalugu.Janika Lauri on geograafia õpetaja.Me ajasime esimese tunni paberid korda.täna on huvitav päev.Teine tund oli loodus õpetus.Kolmas oli kunsti tund.Neljas oli inglise keel.Viies oli matemaatika.Kuues on arvuti õpetus.Suvevaheajal sõitime rattaga ringi.Mängisime igasuguseid mänge.Upja tehti jõu saal.Tehti veel muusem.Varsti tehakse rulaplats,ja uus korpalli väljak.Ma sain eile kapivõtme.Paljud said selle täna.
Tuesday, June 1, 2010
Lastaaed
Thursday, May 27, 2010
Islam
Islam on alates oma sünnist Araabias üle 1400 aasta tagasi jõudsalt levinud ja jätnud läbi ajaloo märke nii kunsti kui ka teadusesse. Islam on kõige kiiremini kasvav religioon ja tänaseks arvatakse maailmas elavat 1,4 miljardit islami järgijat ehk muslimit ehk moslemit. Muslimid kasutavad Jumala kohta nime Allah ja usu põhiolemuseks on kuuletumine Allahi tahtele.
Moslemid palvetavad viis korda päevas, näoga Meka poole. Palvuste jaoks on igas linnas kindel kellaaeg. Palvuse ajal ei kanta jalatseid. Naiste puhul peavad juuksed olema kaetud. Mošee on islami pühakoda, kus moslemid käivad palvetamas ja jutlusi kuulamas. Mošees ei tohi olla pilte ega skulptuure.
Sunday, May 23, 2010
Koomiksikogu.
Monday, May 17, 2010
Külalised.
Wednesday, May 12, 2010
Mõeldised
Minu kevad
Aprillikuu lõpus läksime perega Lõuna-Eestisse. Seal oli väga tore. Sõitsime Ubjast Võrru, kus käisime turul ja poodides. Samuti käisime korra Tamula järve ääres. Kaua me seal ei olnud, sest inimesed koristasid. Sealt läksime edasi Krabile, kus mu ema on elanud. Pidasime väikese pikniku ja ema rääkis oma lapsepõlvest. Samuti jalutasime ringi ja nautisime loodust. Edasi läksime vanatädi juurde Laatresse. Seal rääkisime natuke juttu ja lõpuks hakkasime kodu poole sõitma. Enne koju jõudmist kolasime ka Lõunakeskuses ringi. Reis oli väga tore ja huvitav.
Ka maikuu algas toredasti. Kõigepealt võtsin osa koristustalgutest. Oli ka emadepäev. Selle päeva puhul oli õde ostnud emale lilli. Mina aga olin see, kes lilled üle andis. Ema aga tegi emadepäevaks torti. Maikuus tuleb veel minu sünnipäev. Ootan seda huviga.
Monday, May 3, 2010
Talv 2010 liikluses.
Thursday, April 22, 2010
See nädal.

Thursday, April 15, 2010
See nädal.
Monday, April 12, 2010
Kaelkirjak.
Tuesday, April 6, 2010
Monday, April 5, 2010
,,Metsalaul,,

Linnukene istub oksal lauluviisi hoiab nokas,
laulu seal ta sillerdab, lume minema trillerdab.
Päike paistab juba soojalt metsaloomad ärkavad.
Samblasüles tärkab lill, see ju kaunis sinilill.
Kevad käes ja lume all lumelill- ilus, valge, tilluke
kevadine kelluke.
Tuesday, March 30, 2010
Vaheaeg

Wednesday, March 17, 2010
3 Veerand
Monday, March 15, 2010
Emakeelepäev
Eestikeel on mu riigikeel,
selle üle mul rõõmus meel.
Eesti keel ei ole raske,
ärge temal kaduda laske.
Eesti on mu kodumaa,
on ta koduks sulle ka.
See on minu kodu hea,
seda mina kindlalt tean.
Tuesday, March 2, 2010
tekstülesanne
Sunday, February 14, 2010
Mõõkhambuline tiiger.

Teadlaste sõnul võis eelajalooline mõõkhambuline tiiger ( Smilodon fatalis) oma kihvadega kohutav välja näha, kuid need piirasid samas looma jahipidamisvõimalusi.Teadlased uurisid praeguseks välja surnud looma leitud koljude ehitust ja leidsid, et mõõkhambulise tiigri hammustus oli vähem ohtlik kui näiteks tänapäeva lõvi oma.«Need kaks suurt kihva polnud suurepärased tapmisinstrumendid, vaid piirasid hoopis selle looma jahipidamisvõimalusi,» sõnasid teadlased.Teadlastemeeskond uuris ka selle eelajaloolise looma kolju keemilist ehitust ja koljudele tehti röntgen, mille abil loodi kõrgresolutsiooniline digitaalne mudel. Selle mudeli abil uuriti, kuidas looma pealuu, lõualuud, hambad ja lihased töötasid nii lõdvestunud olekus kui ka jahti pidades.Teadlaste sõnul on pikka aega peetud vaidlusi selle üle, kuidas mõõkhambuline tiiger jahti pidas ja kuidas ta oma kihvu kasutas.«Tegime kindlaks, et mõõkhambuline tiiger ei löönud kihvu saaki, nagu seda teevad tänapäeva lõvid. Mõõkhambulised tiigrid lämmatasid kihvade abil saaklooma ja see võttis neil aega umbes kümme minutit,» nentis uurimisgrupis osalenud teadlane Colin McHenry.«Tegime kindlaks, et mõõkhambuline tiiger ei löönud kihvu saaki, nagu seda teevad tänapäeva lõvid. Mõõkhambulised tiigrid lämmatasid kihvade abil saaklooma ja see võttis neil aega umbes kümme minutit,» nentis uurimisgrupis osalenud teadlane Colin McHenry.McHenry arvates võis mõõkhambuline tiiger kõigepealt oma saaklooma maapinnale suruda, siis rabeleva looma oma kontrolli alla saada ning pärast seda võttis kasutusele oma suured kihvad, lämmatades saaklooma nende abil või torgates need looma elutähtsatest organitest läbi.McHenry arvates võis mõõkhambuline tiiger kõigepealt oma saaklooma maapinnale suruda, siis rabeleva looma oma kontrolli alla saada ning pärast seda võttis kasutusele oma suured kihvad, lämmatades saaklooma nende abil või torgates need looma elutähtsatest organitest läbi.Mõõkhambulised tiigrid elasid 3,3 miljonit kuni üheksa tuhat aastat tagasi Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. See liik suri kliima soojenemisest tekkinud keskkonnamuutuste tõttu välja.

Tuesday, February 9, 2010
Taliolümpiamängud
Monday, February 1, 2010
Eesti metsloomad



Rebane
Rebane on väikese koera suurune ja pika koheva sabaga karusloom. Ta seljakarvad on oranžid. Eestis eelistab ta elamiseks metsatukkasid. Rebane on põhiliselt üksikeluviisiga ja küllaltki paikne. Peamiselt toitub ta närilistest. Kutsikate kasvatamiseks on urud, mille rebane kaevab ise või võtab mägra oma üle ja kohendab seda. Rebasel on väga hea kuulmine ja haistmine ning ta näeb pimedas väga hästi. Rebane on ohtlik mitmesuguste haiguste, näiteks marutaudi ja kärntõve, levitajana.
Karu
Karu on suurim Eestis elav kiskjalane. Karu on tugeva ja jõulise kehaehitusega loom. Ta on suur, massiivne, hele- kuni tumepruuni karvaga. Saba on tal lühike ja karvade sisse ära peidetud. Karu nägemine on halb, kuulmine keskmine ja haistmine väga hea. Karu on kõigesööja. Valdavalt sööb ta marju, seeni, seemneid ja putukaid. Üksnes kevadel ja sügisel murravad karud suuri loomi. Karud eelistavad elada suurtes metsades, milles on tuule poolt mahalangetatud puid ja rabalaike. Karud liiguvad peamiselt ringi videvikus või öösel. Päeval nad magavad.
Hunt
Hundid elavad põhiliselt mägedes ja Ida-Euroopas. Temale iseloomulikud välistunnused on enamasti hallikas karv, kikkis kõrvad, viltused kollakad silmad ja kohev saba. Hundil on terav haistmine ja kuulmine. Ka nägemine on tal teistest koerlastest parem. Hunt on peamiselt ööloom. Elupaigana väldib hunt lausmetsa ja eelistab avamaastikku, sest seal on küttimistingimused paremad. Eestis võib hunti kohata rohkem võsastikes ja rabades. Hunt on tugev kiskja ja ta suudab saaklooma kaua jälitada. Hundid peavad jahti organisserunud karjana, kus igaühel on oma ülesanne.
Sunday, January 31, 2010
Tartu rahu


Tartu rahu leping on 2. veebruaril 1920 Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel Tartus sõlmitud rahvusvaheline leping, millega lõpetati Vabadussõda, määrati Eesti idapiir ning Nõukogude Venemaa tunnustas Eesti Vabariigi iseseisvust. Lepingu kohaselt tunnustas Venemaa Eesti iseseisvust de jure, loobudes "igaveseks ajaks kõigist suveräänõigustest, mis olid Venemaal Eesti maa ja rahva kohta". Eesti sai strateegilised julgeoleksuvööndid Narva jõe paremal kaldal ja Petserimaa idaosas. Eesti-vene segaasutusega Setumaa ühendati Eestiga. Eesti vabanes kõigist kohustustest Venemaa ees ja sai Venemaa kullafondist 15 miljonit kuldrubla ehk 11,6 tonni kulda. Nõukogude Venemaa aga ei täitnud rahulepingut täielikult: takistati eestlaste opteerumist, suur osa sõjategevuse ajal evakueeritud varadest, sealhulgas ka Tartu Ülikooli varad, jäid tagastamata. Kõigest hoolimata kujunes Tartu rahu sõlmimine ülemaailmse tähtsusega sündmuseks.
Monday, January 25, 2010
Unine Toakärbes.
Ta on väga pahane ja unine. Ta ei saa aru, et miks on ta nii unine ja uimane. Kärbes arvab,et kätte on saabunud suur ja soe suvi. Ta lendab akna juurde ja........ Oh õudust, õues ei ole üldse roheline,
lilled ei õitse, putukad ei sumise...... Õues on hoopishirmus külm ja lumine talv. Talv ei meeldi üldsegi kärbsele. Ta lendab veel natuke ringi ja otsib, et äkki on mõni sõber tal ka selle soojuse peale üles ärganud. Lõpuks ta lepib sellega, et kõik kärbsed peavad talvel magama. Samuti saab ta aru,et selline uudishimu võib väga kurvalt lõpeda. Lõpuks tunneb ta, et on ikka liiga unine. Ta poeb laeprakku ja unistades suurest soojast suvest jääb ta lõpuks magama.
Friday, January 22, 2010
pannkoogipäev
Sunday, January 17, 2010
Pärast Põhjasõda vallutas Venemaa Eesti. Hakkas kehtima vene võim. Koolides õpetati ainult vene keeles. Hiljem said mõned talunikud ka maad osta.